Movies
Ratings
305
Edward ScissorhandsRated ★ 2.5
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 2.5
Old PartnerRated ★ 4.5
OrphanRated ★ 4.5
Children of HeavenRated ★ 4.0
Anna KareninaRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
AtonementRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 3.5
Forever the MomentRated ★ 3.5
Enemies In-LawRated ★ 1.5
SpreadRated ★ 1.5
Lost in TranslationRated ★ 3.5
Time Traveller: The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
Sad MovieRated ★ 3.5
...ingRated ★ 2.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 3.5
The Scent of LoveRated ★ 4.5