Movies
Ratings
34
Begin AgainRated ★ 5.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 4.5
300: Rise of an EmpireRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 1.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.5
Venus TalkRated ★ 0.5
The Dark KnightRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0