Movies
Ratings
343
HellboyRated ★ 3.0
The WailingRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
The MummyRated ★ 4.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
MetropolisRated ★ 4.0
Battleship PotemkinRated ★ 4.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 4.0
The Birth of a NationRated ★ 4.0
The Hateful EightRated ★ 4.0
If OnlyRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 4.5
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
Black Hawk DownRated ★ 3.0
Mulholland DriveRated ★ 3.0