Movies
Ratings
70
DreamgirlsRated ★ 4.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
Death NoteRated ★ 4.0
ContactRated ★ 5.0
MarathonRated ★ 5.0
The Way HomeRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 5.0
Step UpRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
Evan AlmightyRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0