Movies
Ratings
722
Summer Time Machine BluesRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
La maison de HimikoRated ★ 3.0- BlackRated ★ 4.0
Half NelsonRated ★ 4.0
The Unknown WomanRated ★ 4.0
BeanRated ★ 5.0
Dark CityRated ★ 5.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0
Instant SwampRated ★ 2.0
Oz the Great and PowerfulRated ★ 3.0
Coyote UglyRated ★ 5.0
Love and Other DisastersRated ★ 2.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.0
Mr. BrooksRated ★ 3.0
BeethovenRated ★ 5.0
DogvilleRated ★ 3.0
Funny GamesRated ★ 3.0
Margot at the WeddingRated ★ 3.0
New York StoriesRated ★ 4.0