Movies
Ratings
814
Life of PiRated ★ 4.5
CureRated ★ 3.0
The Kirishima ThingRated ★ 4.0
The JacketRated ★ 3.5
The One I LoveRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 5.0
HoppersRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
IncendiesRated ★ 4.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 3.0
Top GunRated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 3.5
Up in the AirRated ★ 4.0
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
FrankensteinRated ★ 4.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 3.5
Green BookRated ★ 4.5