Movies
Ratings
45
The Wizard of OzRated ★ 5.0
Alice in WonderlandRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
MatildaRated ★ 4.5
MatildaRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
HairsprayRated ★ 4.0
MonsterRated ★ 4.0
BrokerRated ★ 3.0
FrankensteinRated ★ 3.5
PinocchioRated ★ 5.0
SinnersRated ★ 4.0
The King's WardenRated ★ 3.0
Singin' in the RainRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
The FabelmansRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Vanilla SkyRated ★ 3.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5