Movies
Ratings
30
Life of PiRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 3.0
The MatrixRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
Big FishRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0
GravityRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 4.0
The ApartmentRated ★ 3.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 3.5
RockyRated ★ 2.5
AmadeusRated ★ 4.0
Dances with WolvesRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.5