Movies
Ratings
351
The NegotiatorRated ★ 3.5
Erin BrockovichRated ★ 3.5
Seven Years in TibetRated ★ 4.0
The FighterRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
MiseryRated ★ 3.5- The LetterRated ★ 3.0
The Thirteenth FloorRated ★ 4.0
Buena Vista Social ClubRated ★ 3.0
Remember the TitansRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 4.5
Gangs of New YorkRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
PhiladelphiaRated ★ 4.0
We Were SoldiersRated ★ 4.0
Bagdad CafeRated ★ 4.0
Men of HonorRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.5
A Few Good MenRated ★ 3.5