Movies
Ratings
216
The Little MermaidRated ★ 4.5
A Bug's LifeRated ★ 4.0
CrankRated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
The HuntRated ★ 3.5
ChronicleRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 3.0
Lara Croft: Tomb RaiderRated ★ 2.5
AlienRated ★ 3.5
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 1.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 2.5
The HangoverRated ★ 3.0
Source CodeRated ★ 2.5
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 2.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0