Movies
Ratings
100
The VillainessRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
Paranormal Activity 2Rated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Spider-ManRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Jurassic WorldRated ★ 4.0
Northern Limit LineRated ★ 4.0
From Up on Poppy HillRated ★ 2.0
Inside OutRated ★ 5.0
Hide and SeekRated ★ 4.0- AlmaRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 4.0
The ThroneRated ★ 4.0
The InternRated ★ 5.0