Movies
Ratings
100
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 3.5
If OnlyRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.5
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 4.5
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0