Movies
Ratings
1075
Two Seasons, Two StrangersRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
It's a Summer Film!Rated ★ 4.0
Killing GroundRated ★ 2.5
The Double Life of VeroniqueRated ★ 3.5- The DirtiesRated ★ 3.0
- Whispering WaterRated ★ 2.5
100 MetersRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 3.5
Send HelpRated ★ 3.5- The King's WardenRated ★ 3.0
MahjongRated ★ 4.0
Wuthering HeightsRated ★ 3.0- All the Empty RoomsRated ★ 3.5
- The SingersRated ★ 3.0

My SunshineRated ★ 3.5
Crimes of the FutureRated ★ 3.0
New NormalRated ★ 2.5
Enola HolmesRated ★ 3.5- Die, My LoveRated ★ 3.5