Movies
Ratings
141
Children of the SeaRated ★ 5.0
SakuranRated ★ 5.0
Azur & Asmar: The Princes' QuestRated ★ 4.0
Fantastic PlanetRated ★ 4.0
My Octopus TeacherRated ★ 4.5- The Omnivorous FamilyRated ★ 5.0
Night Is Short, Walk On GirlRated ★ 4.5
EllesRated ★ 5.0
Family TiesRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
LeonRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
The Old GuardRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
DogvilleRated ★ 5.0