Movies
Ratings
94
Mid90sRated ★ 3.0
PoetryRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0- Not One and Not TwoRated ★ 3.5
Ode to the GooseRated ★ 3.5
OasisRated ★ 5.0
Whatever WorksRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 5.0
Wind RiverRated ★ 5.0
SolaceRated ★ 4.0
Hi! Dharma!Rated ★ 4.0
NotoriousRated ★ 4.0- Jealousy Is My Middle NameRated ★ 4.0
SpringtimeRated ★ 5.0- Bus StopRated ★ 5.0

Virgin Stripped Bare by Her BachelorsRated ★ 5.0
Joint Security AreaRated ★ 4.0
TrumboRated ★ 3.0
Green FishRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 5.0