Movies
Ratings
803
Phantom ThreadRated ★ 5.0
Grand HotelRated ★ 3.0- CinderellaRated ★ 3.5
A Real VermeerRated ★ 3.0
A Man Called OveRated ★ 4.0
This Boy’s LifeRated ★ 4.0
An Inconvenient TruthRated ★ 3.5
The LureRated ★ 4.0
ShopliftersRated ★ 5.0
Air DollRated ★ 3.5
Lights of KyotoRated ★ 3.5- Manon A Song of LoveRated ★ 3.5
Gentlemen Prefer BlondesRated ★ 4.0
InfernoRated ★ 3.0
Nobody KnowsRated ★ 4.5
Weathering With YouRated ★ 4.0
The SilencedRated ★ 3.0
SuspiriaRated ★ 3.5
The House That Jack BuiltRated ★ 3.5
TransamericaRated ★ 4.0