Movies
Ratings
1055
Dreamer: Inspired By a True StoryRated ★ 4.0- The Thursday Murder ClubRated ★ 3.0
The Brain ManRated ★ 3.0
Missing YouRated ★ 3.0- Dead Camping The LiveRated ★ 2.5
Not Safe for WorkRated ★ 3.0
A Man Called OttoRated ★ 4.5
StraysRated ★ 3.5
Layer CakeRated ★ 3.0- Front of the ClassRated ★ 4.0
Pitch PerfectRated ★ 3.5
BridesmaidsRated ★ 3.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
Castle in the SkyRated ★ 4.0- The MillRated ★ 2.5
The SubstanceRated ★ 4.0- The Bad SeedRated ★ 3.0
- Mr. KRated ★ 2.5