Movies
Ratings
641
WhiplashRated ★ 4.5
Furious 7Rated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Parasyte: Part 1Rated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Jupiter AscendingRated ★ 3.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Lovers of 6 YearsRated ★ 3.0- Kid CopRated ★ 5.0

Bleak NightRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.5
Righteous TiesRated ★ 4.5
Phone BoothRated ★ 5.0
Tai-Chi MasterRated ★ 5.0
Blade: TrinityRated ★ 4.0
BladeRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 3.0