Movies
Ratings
64
Schindler's ListRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 4.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
The CureRated ★ 4.0
127 HoursRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.5
UpRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 5.0
Mamma Mia!Rated ★ 5.0- WishRated ★ 4.0
Toy Story 2Rated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 3.5
Red CliffRated ★ 4.0
300Rated ★ 3.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
50/50Rated ★ 4.0