Movies
Ratings
472
F1: The MovieRated ★ 4.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Look BackRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.5
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 2.5
Porco RossoRated ★ 3.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 3.0
Castle in the SkyRated ★ 3.5
Princess MononokeRated ★ 4.0
Weathering With YouRated ★ 3.5
Velvet GoldmineRated ★ 4.0
The Wind RisesRated ★ 3.0
Last HolidayRated ★ 4.0
BubbleRated ★ 3.5- RebeccaRated ★ 3.0
The Gray ManRated ★ 2.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5- Tell Me Who I AmRated ★ 3.5
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 3.5