Movies
Ratings
169
MementoRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.0
Primal FearRated ★ 4.5
My Boss, My TeacherRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 4.0
Nowhere BoyRated ★ 2.5
Edward ScissorhandsRated ★ 3.5
The Princess and the PilotRated ★ 3.5
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 3.5
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 4.0
Final Fantasy VII: Advent ChildrenRated ★ 3.0
Super Size MeRated ★ 3.5
Eastern PromisesRated ★ 4.5
A History of ViolenceRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.5
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 3.5
BeowulfRated ★ 3.5
RobotsRated ★ 3.0
Taxi 2Rated ★ 4.0