Movies
Ratings
194
ShineRated ★ 4.5- Steel RainRated ★ 4.0
Wild ThingsRated ★ 3.5
Hell or High WaterRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.5
ShameRated ★ 4.0
WantedRated ★ 3.5
ChronicleRated ★ 3.5
ConfessionsRated ★ 4.0
Baby DriverRated ★ 4.0
The ReaderRated ★ 4.5- 1922Rated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0- Gerald's GameRated ★ 3.5
BedevilledRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 4.0
Let the Right One InRated ★ 4.5