Movies
Ratings
30
King and the ClownRated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
Buena Vista Social ClubRated ★ 5.0
Insadong ScandalRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.5
Iron ManRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Tidal WaveRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
LeonRated ★ 5.0
28 Days LaterRated ★ 4.5
New WorldRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 4.5