Movies
Ratings
119
Intimate StrangersRated ★ 3.5
Inside Llewyn DavisRated ★ 2.5- WhiplashRated ★ 3.5
ZodiacRated ★ 3.0
LeonRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.5
Mission: Impossible - FalloutRated ★ 3.5
Stranger Than FictionRated ★ 2.0
The Social NetworkRated ★ 2.5
No Country for Old MenRated ★ 1.0
Notting HillRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 3.5
Leaving Las VegasRated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 4.0