Movies
Ratings
52
DeadpoolRated ★ 5.0
Late AutumnRated ★ 4.0
127 HoursRated ★ 4.0
Chronicle of a Blood MerchantRated ★ 4.0
The Fatal EncounterRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 3.5
Tidal WaveRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The UnjustRated ★ 3.5
Iron ManRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 3.5