Movies
Ratings
138
The Day I Died: Unclosed CaseRated ★ 3.5- ResistanceRated ★ 2.0
- Fake, BeethovenRated ★ 5.0
Chico & RitaRated ★ 3.5
RockyRated ★ 3.5
From Here to EternityRated ★ 3.5
A Place in the SunRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 4.5
GiantRated ★ 4.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 3.5
West Side StoryRated ★ 3.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 4.0
Oliver!Rated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
The StingRated ★ 4.0
Kramer vs. KramerRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 3.5