Movies
Ratings
100
The Green MileRated ★ 5.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
The Great DictatorRated ★ 5.0
AliensRated ★ 3.0
GladiatorRated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 3.0
Django UnchainedRated ★ 3.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
AlienRated ★ 3.0
Citizen KaneRated ★ 5.0
North by NorthwestRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
City LightsRated ★ 3.0
Apocalypse NowRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
MementoRated ★ 5.0