Movies
Ratings
183
Kingdom of HeavenRated ★ 5.0
Chainsaw Man - The Movie: Reze ArcRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 5.0
RRRRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
Decision to LeaveRated ★ 4.5
Love and LeashesRated ★ 0.5
Peppermint CandyRated ★ 5.0
Kung Fu HustleRated ★ 5.0- A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0

My Sassy GirlRated ★ 5.0
Demon Slayer the Movie: Mugen TrainRated ★ 5.0
The Invisible GuestRated ★ 3.0
TenetRated ★ 4.5
SonatineRated ★ 5.0