Movies
Ratings
15
WhiplashRated ★ 3.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
Belle & SebastianRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 3.5
One on OneRated ★ 4.0- Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 2.5
Still AliceRated ★ 2.5
The WhistleblowerRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 4.0
ChronicleRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.0- 1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
Hide and SeekRated ★ 3.5