Movies
Ratings
276
ChefRated ★ 3.5- Grandmother’s CakeRated ★ 4.0
Yi YiRated ★ 3.5
Mission: Impossible - FalloutRated ★ 3.5
The Killing of a Sacred DeerRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5- Dance sports GirlsRated ★ 4.5
CatsRated ★ 5.0
Score: A Film Music DocumentaryRated ★ 4.0
The LobsterRated ★ 5.0
Avengers: Infinity WarRated ★ 3.5- The RemnantsRated ★ 4.5
Before SunriseRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 4.0
CocoRated ★ 5.0
The Wind That Shakes the BarleyRated ★ 4.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.5
Loving VincentRated ★ 4.0
The ArtistRated ★ 4.5