Movies
Ratings
92- Seven DaysRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 1.5
Spirited AwayRated ★ 5.0
MoneyballRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 3.0
The Italian JobRated ★ 4.0
Suspect XRated ★ 4.0
Star TrekRated ★ 3.0
Perfect NumberRated ★ 3.0
GravityRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
Vantage PointRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.0