Movies
Ratings
217
My GirlRated ★ 4.0

Take This WaltzRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.5
Music and LyricsRated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Matrix ReloadedRated ★ 3.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0

Vantage PointRated ★ 2.5
Jakob the LiarRated ★ 2.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.0
BatmanRated ★ 1.5
The Dull-Ice FlowerRated ★ 3.5
You've Got MailRated ★ 3.0
TaxiRated ★ 4.0