Movies
Ratings
105
MatildaRated ★ 5.0
The Boss BabyRated ★ 4.0
The Parent TrapRated ★ 5.0
The Princess DiariesRated ★ 5.0

Bring It OnRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 5.0
The HelpRated ★ 5.0
The ConjuringRated ★ 4.5
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 3.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 3.5
The Hot ChickRated ★ 5.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 3.0

Memories of MatsukoRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 5.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2Rated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.5
OrphanRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5