Movies
Ratings
86
A Midsummer's FantasiaRated ★ 4.0
San AndreasRated ★ 3.0
The Case of Hana & AliceRated ★ 4.0
TomorrowlandRated ★ 3.0

The ShamelessRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
InsurgentRated ★ 3.5

When Marnie Was ThereRated ★ 4.0

The Tale of the Princess KaguyaRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0

C'est Si BonRated ★ 4.0
Jupiter AscendingRated ★ 3.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Ex MachinaRated ★ 4.0
DivergentRated ★ 4.0
Into the StormRated ★ 4.0
ControllerRated ★ 3.0
VertigoRated ★ 4.0