Movies
Ratings
2010

BallerinaRated ★ 3.5
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.0
The King's WardenRated ★ 0.5

No Other ChoiceRated ★ 1.0
The UglyRated ★ 2.5

MaterialistsRated ★ 2.5
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 4.0
City Of The Rising SunRated ★ 3.0
Black BagRated ★ 4.0
Poor ThingsRated ★ 3.0
The Lost DaughterRated ★ 3.5
Good NewsRated ★ 3.5
The Thursday Murder ClubRated ★ 2.5

Another ChildRated ★ 3.5
28 Weeks LaterRated ★ 3.0
Dune: Part TwoRated ★ 4.5
Pauline at the BeachRated ★ 3.0
A Summer's TaleRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 3.5
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 4.0