Movies
Ratings
332
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
F1: The MovieRated ★ 4.0
The Phoenician SchemeRated ★ 3.5
The Ministry of Ungentlemanly WarfareRated ★ 3.0
FlowRated ★ 3.5
Black BagRated ★ 3.5

WhiplashRated ★ 5.0
ConclaveRated ★ 4.0
A Complete UnknownRated ★ 3.5
The BrutalistRated ★ 4.0

Paddington in PeruRated ★ 3.5
AnoraRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Transformers OneRated ★ 3.5
MelancholiaRated ★ 4.0
Captain America: Brave New WorldRated ★ 3.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Mirror MirrorRated ★ 2.5