Movies
Ratings
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 3.0
TwilightRated ★ 1.0
RedRated ★ 5.0
Underworld: EvolutionRated ★ 3.0

Lump of SugarRated ★ 1.0
Marine BoyRated ★ 1.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
AliensRated ★ 5.0

ShrekRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
EquilibriumRated ★ 3.0
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 5.0

Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 5.0
Spider-Man 2Rated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0
Match PointRated ★ 3.0
X-Men: The Last StandRated ★ 4.0