Movies
Ratings
316

A MuseRated ★ 4.0
Wild TalesRated ★ 4.0
Cinderella ManRated ★ 5.0

Hwayi: A Monster BoyRated ★ 4.5

WhiplashRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 4.5
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-SecRated ★ 4.5
As Good As It GetsRated ★ 4.5
A Happy EventRated ★ 4.0
RenoirRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 4.5

AssassinationRated ★ 4.0

ChefRated ★ 3.5
Now You See MeRated ★ 4.5
Laurence AnywaysRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 5.0
The Brand New TestamentRated ★ 4.5
MommyRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.5