Movies
Ratings
181

Extreme JobRated ★ 5.0
Brown SugarRated ★ 4.0
Sing StreetRated ★ 4.0
ChicagoRated ★ 4.5
ItaewonRated ★ 4.5
The RoundupRated ★ 3.5
Searching for Sugar ManRated ★ 4.5
The OutlawsRated ★ 3.0

1987: When the Day ComesRated ★ 4.0

The HandmaidenRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
Hidden FiguresRated ★ 4.0

CarolRated ★ 4.5

ExitRated ★ 4.0

MissingRated ★ 4.0
Captain MarvelRated ★ 3.5
Worst WomanRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5

Another ChildRated ★ 4.5

The UnfairRated ★ 4.0