Movies
Ratings
274
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.5

Portrait of a Lady on FireRated ★ 3.5
Enola HolmesRated ★ 4.0
Mood IndigoRated ★ 3.5

Kamome DinerRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 5.0
Into the WoodsRated ★ 0.5
A Star Is BornRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 4.0

Scandal MakersRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 4.0
The InternRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
TangledRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 5.0

Knives OutRated ★ 5.0
Whip ItRated ★ 4.5