Movies
Ratings
79
The Man Who Knew InfinityRated ★ 4.0

The Spy Gone NorthRated ★ 4.5
577 ProjectRated ★ 3.0

Thread of LiesRated ★ 4.0
UpRated ★ 3.0
Like Father, Like SonRated ★ 4.5
MoneyballRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.5
The Social NetworkRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 4.5
Perfect GameRated ★ 3.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.5

The Fatal EncounterRated ★ 4.5

Han Gong-juRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 3.5

UnbowedRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.5
August RushRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 3.5