Movies
Ratings
103

Keys to the HeartRated ★ 4.0

The Berlin FileRated ★ 2.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
CubeRated ★ 2.5
Home AloneRated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.5

Dancing QueenRated ★ 3.0

WishRated ★ 4.0
Love & Other DrugsRated ★ 3.0
Non-StopRated ★ 4.0

Secretly, GreatlyRated ★ 3.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5

Furious 7Rated ★ 3.5

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
Captain America: Civil WarRated ★ 3.0
Hello GhostRated ★ 3.0
One DayRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0