Movies
Ratings
247

Happy EndRated ★ 4.0
Leaving Las VegasRated ★ 4.0

Chungking ExpressRated ★ 4.0

HelplessRated ★ 3.0

The ContactRated ★ 3.0
The AbyssRated ★ 4.0
Mystic RiverRated ★ 3.0
Blue ValentineRated ★ 3.0
AmélieRated ★ 3.0
CloserRated ★ 3.0
FireworksRated ★ 3.0
Bleak NightRated ★ 3.0
La StradaRated ★ 3.0
Big FishRated ★ 3.0
The Full MontyRated ★ 4.0
The Day He ArrivesRated ★ 3.0
The Thin Red LineRated ★ 5.0

Finding Mr. DestinyRated ★ 2.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.0