Movies
Ratings
31

HelplessRated ★ 4.0

Architecture 101Rated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0

Source CodeRated ★ 3.0

Rules of DatingRated ★ 4.0

The HostRated ★ 3.0
The Phantom of the OperaRated ★ 3.0
Iron ManRated ★ 4.0
Terminator SalvationRated ★ 3.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0

The ThievesRated ★ 4.0

MasqueradeRated ★ 3.0
MoneyballRated ★ 3.0

My Sassy GirlRated ★ 3.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0

OldboyRated ★ 4.0