Movies
Ratings
942
One Cut of the DeadRated ★ 5.0
Phantom of the ParadiseRated ★ 4.5
Cosmic Princess Kaguya!Rated ★ 3.5
The CraziesRated ★ 1.0
TrapRated ★ 2.0
Macross: Do You Remember Love?Rated ★ 5.0
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 3.0
Yuki's RevengeRated ★ 3.5
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5
The Breakfast ClubRated ★ 4.0
Riki-Oh: The Story of RickyRated ★ 1.5

6/45Rated ★ 3.0
SupermanRated ★ 4.5
Warm BodiesRated ★ 3.5
MandalaRated ★ 4.5
The Happiness of the KatakurisRated ★ 4.5
Crimes of the FutureRated ★ 4.0
MimicRated ★ 3.0
Caligula: The Ultimate CutRated ★ 4.0
Totally KillerRated ★ 3.0