Movies
Ratings
81
The Umbrellas of CherbourgRated ★ 5.0

Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
The Young Girls of RochefortRated ★ 5.0
Copying BeethovenRated ★ 5.0

SecretRated ★ 4.5
Anna KareninaRated ★ 5.0
Mrs. DallowayRated ★ 3.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.5
W.E.Rated ★ 3.0
I, Don GiovanniRated ★ 3.5
ValmontRated ★ 4.5
My Week with MarilynRated ★ 4.0

A Simple FavorRated ★ 4.5

Extreme JobRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 5.0
Daytime Shooting StarRated ★ 5.0
My Rainy DaysRated ★ 4.0

The ThievesRated ★ 4.0
The Age of AdalineRated ★ 4.0
Letters to JulietRated ★ 4.5