Movies
Ratings
96
CarolRated ★ 5.0
Mood IndigoRated ★ 5.0
Julie & JuliaRated ★ 5.0

The Cat ReturnsRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
The Last WordRated ★ 4.0
Faces PlacesRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 4.0
TomboyRated ★ 3.5
GrandmaRated ★ 4.0

Portrait of a Lady on FireRated ★ 4.5
DaisiesRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
Attila MarcelRated ★ 5.0

Howl's Moving CastleRated ★ 5.0

Spirited AwayRated ★ 5.0

Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5

Princess MononokeRated ★ 3.0

My Neighbor TotoroRated ★ 3.0

Ocean WavesRated ★ 2.5