Movies
Ratings
60

My Girlfriend Is an AgentRated ★ 4.0

SnowpiercerRated ★ 4.5
Closer to HeavenRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0

OldboyRated ★ 4.0
Heart is...Rated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.5

Tabloid TruthRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 3.5

Joint Security AreaRated ★ 4.5

Han Gong-juRated ★ 4.0

Thread of LiesRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.0

Way Back HomeRated ★ 4.0

May 18Rated ★ 4.0

The WhistleblowerRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
Spirits' HomecomingRated ★ 4.5

A Frozen FlowerRated ★ 3.5