Movies
Ratings
29

The PiratesRated ★ 4.0
TranscendenceRated ★ 3.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0

Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0

The Berlin FileRated ★ 4.0

The Man from NowhereRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 2.5

Secretly, GreatlyRated ★ 3.5

The Face ReaderRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5

WhiplashRated ★ 3.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.5

MasqueradeRated ★ 3.5

The ThievesRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.5
The Imitation GameRated ★ 3.5

Ode to My FatherRated ★ 4.0