Movies
Ratings
393
The InternRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Julie & JuliaRated ★ 4.5
La maison de HimikoRated ★ 4.5
Collage of Our LivesRated ★ 3.5
Reality BitesRated ★ 5.0

Kamome DinerRated ★ 4.5

The ClosetRated ★ 1.0

Lust, CautionRated ★ 5.0

Chungking ExpressRated ★ 5.0

In the Mood for LoveRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 4.5
The Shape of WaterRated ★ 4.5

Extreme JobRated ★ 4.0
Wreck-It RalphRated ★ 4.0
Total EclipseRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
The OutlawsRated ★ 4.0

The PriestsRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0